AutoForte, s.r.o.
Petrovianska 38/A
080 01 Prešov

AktualityAKTUALITY


V tejto sekcii Vám prinášame najnovšie informácie zo sveta Fiatu, ako napríklad informácie o nových modeloch, získaných oceneniach a ďalších zaujímavých udalostiach zo sveta Fiatu a automobilového priemyslu vôbec.

Aktuality


TwinAir získal ocenenie "Medzinárodný motor roka"


Revolučný motor TwinAir od Fiat Powertrain Technologies získal v rámci súťaže „Medzinárodný motor roka“ (International Engine of the Year 2011) hneď štyri ocenenia. Vyniká tak nad ostatnými motormi, a to vo všetkých kategóriách, ktoré boli brané do úvahy.

Za úspechom motora TwinAir v objemovej kategórii (menej ako 1 000 cm3) stojí porota zložená z 76 novinárov a odborníkov, z 36 rôznych krajín. Tí ho súčastne zvolili za „Medzinárodný motor roka“ (International Engine of the Year 2011), čím sa TwinAir umiestnil na prvom mieste v celej súťaži. TwinAir tiež získal ocenenie „Najlepší nový motor 2011“ (Best New Engine 2011) a „Najlepší ekologický motor 2011“ (Best Green Engine 2011).

Vynikajúci úspech spolu s ocenením „Najlepší nový motor roka 2010“ (Best New Engine 2010), ktorý motor 1.4 MultiAir Turbo získal minulý rok, potvrdzuje vedúce postavenie Fiat Powertrain Technologies v rozvoji a výrobe maloobjemových motorov. Tieto motory sú technicky vysoko vyspelé a zároveň ekologické.

V súčastnej dobe je TwinAir dostupný v konfigurácii 85 k Turbo pri modele Fiat 500/500C, čoskoro však bude k dostaniu aj pri modele Lancia Ypsilon. Na trh bude taktiež uvedený vo verzii 65 k a 105 k Turbo s rekordným litrovým výkonom (120 k/l) a v ekologickej verzii 80 k Turbo, ktorá umožňuje spaľovať aj zemný plyn CNG. V duchu fiozofie downsizingu sa jedná o výkonné motory TwinAir so sofistikovanou technológiou MultiAir s chytrým ovládaním sacích ventilov. Motor tak zaručuje skvelý výkon, nízku spotrebu paliva a nízke emisie CO2.

Členovia poroty sa k systému TwinAir vyjadrili takto: „Toto je dôkaz, že koncept downsizingu je veľmi účinný. Je prekvapivo pružný a pôsobivý. Tento malý dvojvalec je obdivuhodný.“ – uviedol John Carey z magazínu Wheels.

 

„Štyri ocenenia v jednom roku? Pozoruhodný výkon! Motor TwinAir sa zapísal do histórie ocenenia „Medzinárodný motor roka“ (International Engine of the Year Awards) – doplnil Dean Slavnich z Engine Technology International.

Ocenenie prevzali: Ing. Aldo Marangoni, viceprezident pre vývoj produktov a Ing. Dario Sacco, viceprezident pre vývoj motorov. „Dnešný úspech je výsledkom tvrdej práce nás všetkých vo výskume inovatívnych technických riešení a navrhovaní výkonných motorov. Naše motory prispievajú k zachovaniu vedúcej pozície skupiny Fiat SpA v oblasti najekologickejších automobilov,“ hovoria manažeri vo Fiat Powertrain Technologies na konci preberania cien.

« späť