AutoForte, s.r.o.
Petrovianska 38/A
080 01 Prešov

AktualityAKTUALITY


V tejto sekcii Vám prinášame najnovšie informácie zo sveta Fiatu, ako napríklad informácie o nových modeloch, získaných oceneniach a ďalších zaujímavých udalostiach zo sveta Fiatu a automobilového priemyslu vôbec.

Aktuality


Fiat je aj naďalej značkou s najnižšou mierou emisií CO2 v Európe


štvrtý rok je Fiat Automobiles značkou vozidiel s najnižšou mierou emisií CO2 predávaných na európskom trhu v roku 2010. Toto prvenstvo potvrdila spoločnosť JATO Dynamics, popredná svetová konzultačná a výskumná spoločnosť v oblasti automobilizmu.

Fiat dosiahol priemernú hodnotu emisií 123,1 g/km a prvé miesto obsadil aj ako celá skupina s hodnotou 125,9 g/km, ktorá predstavuje zlepšenie o 5 g/km v porovnaní s minulým rokom.


Dosiahnutý úspech je dôkazom neustáleho zdokonaľovania: počas posledných štyroch rokov znížila spoločnosť Fiat Automobiles svoje priemerné emisie o 10%, z 137,3 na 123,1 g CO2 na kilometer , čo je hodnota výrazne nižšia než cieľ stanovený Európskou úniou pre rok 2015 (130 g/km). Tento výsledok dokazuje tiež odhodlanie automobilky Fiat chrániť životné prostredie, medzi iným aj vývojom jednoduchých a dômyselných riešení, ako je motor TwinAir, najekologickejší preplňovaný benzínový motor na svete, ďalej použitím alternatívnych pohonných hmôt, napríklad zmesou zemného plynu a LPG, čo je oblasť, v ktorej značka Fiat zastáva poprednú európsku pozíciu; a tiež vývojom inovatívnych technológií, ako je eco:Drive, systém podporujúci zodpovednejší a z hľadiska životného prostredia priaznivejší štýl jazdy, ktorý umožňuje vodičovi dosahovať dokonca nižšie emisie, než sú hodnoty oficiálne schválené pre jednotlivé typy vozidiel.


Všetky inovácie Fiatu na poli ekologických technológií sú zahrnuté pod značku „Air Technologies“. Tieto riešenia sú prevratné a súčasne prosté a prinášajú nízku mieru negatívneho vplyvu na životné prostredie bez kompromisu, čo sa týka pôžitku z jazdy, ktorý bol odjakživa jedným z atribútov talianskych automobilov. 

 

 

bez_nazvu_2.jpg

 

« späť