AutoForte, s.r.o.
Petrovianska 38/A
080 01 Prešov

AktualityAKTUALITY


V tejto sekcii Vám prinášame najnovšie informácie zo sveta Fiatu, ako napríklad informácie o nových modeloch, získaných oceneniach a ďalších zaujímavých udalostiach zo sveta Fiatu a automobilového priemyslu vôbec.

Aktuality


Fiat a Opel podpísali zmluvu o dodávaní vozidiel


Dodávanie vozidiel postavených na platforme modelu Fiat Doblò
Nástupca modelu Opel Combo
Výroba vo fabrike Tofas v Turecku
Začiatok výroby viac ako 250.000 kusov vozidiel v roku 2011


Turin/Rüsselsheim: Automobilová sekcia skupiny FIAT (Fiat Group Automobiles SpA, Turin, Italy) a spoločnosť Adam Opel GmbH (Rüsselsheim, Germany) úspešne ukončili jednania o spolupráci a podpísali zmluvu, na základe ktorej bude skupina Fiat dodávať vozidlá pre Opel, počnúc decembrom 2011.

 

Vozidlá postavené na platforme modelu Fiat Doblò sa budú vyrábať vo fabrike Tofas v tureckej Burse, kde sa vyrába i Fiat Doblò. Predávať sa budú od januára 2012 v rámci dealerskej siete Opel/Vauxhall v Európe a na ďalších trhoch, okrem krajín patriacich do skupiny NAFTA.

 

Opel a Vauxhall budú pri prvej modelovej rade i naďalej používať názov Combo. K dispozícii budú verzie Cargo Van, Combi a verzia pre prepravu osôb, ako i podvozky s kabínou. Tým dizajnérov značky Opel/Vauxhall z nemeckého Rüsselsheimu sa aktívne podieľa na vývoji nových automobilov a úzko spolupracuje s technikmi a dizajnérmi spoločnosti Fiat.

 

Projekt odštartuje prvé dodanie takmer 6.000 vozidiel v roku 2011. Celkovo je spolupráca naplánovaná tak, že by produkcia pre Opel mala predstavovať až 250.000 kusov. Táto spolupráca zvýši celkovú výrobu vozidiel postavených na uvedenej paltforme v Tofase na 1.3 milóna kusov.

 

Tofas je joint venture Fiatu a Koc Holdingu Turecko fungujúca od roku 1968.

 

obr.jpg

 

 

« späť