AutoForte, s.r.o.
Petrovianska 38/A
080 01 Prešov

AktualityAKTUALITY


V tejto sekcii Vám prinášame najnovšie informácie zo sveta Fiatu, ako napríklad informácie o nových modeloch, získaných oceneniach a ďalších zaujímavých udalostiach zo sveta Fiatu a automobilového priemyslu vôbec.

Aktuality


Fiat SpA and Fiat Industrial SpA: dve nové skupiny, dve nové identity


Od 1. januára 2011 začnú na trhu samostatne fungovať dve skupiny s odlišnou identitou a logami: Fiat SpA a Fiat Industrial SpA. Rozdelenie odhlasovali stávajúci akcionári spoločnosti Fiat dňa 16. septembra 2010. Obe novovzniknuté skupiny budú kótované na Milánskej burze.

Skupina Fiat SpA, výhradne zameraná na automobilový priemysel, bude reprezentovaná logom, ktoré pozostáva z názvu FIAT vo výraznej modrej farbe a charakteristickom logotype. Nové logo vzniklo na základe potreby jasne odlíšiť skupinu od značky produktu a pritom zdôrazniť úlohu materskej spoločnosti v riadení početného zoskupenia rôznorodých značiek. Úlohou grafického stvárnenia loga bolo vizuálne spojiť bohatú históriu a budúcnosť. Toto vyústilo do novej interpretácie slávneho loga z minulosti, ktorá zároveň silne evokuje dve základné rysy – modernosť a inovatívnosť.

Fiat Industrial SpA, do ktorej patria nákladné vozidlá, užitkové vozidlá, poľnohospodárske a stavebné stroje, ako i s nimi spojené aktivity v oblasti vývoja pohonných jednotiek a nových technológií, zachováva vizuálny koncept Fiat Group reprezetnujúci silu veľkej priemyselnej skupiny. Na rozdiel od pôvodného loga sa mení farebnosť. Pozadie je má tradičnú tmavomodrú farbu Fiat a názov Fiat Industrial je v sýtej zlatej farbe.

Nové logá, ktoré navrhla spoločnosť Robilant Associati, nahradia súčasné logo Fiat Group používané od októbra 2005.
nova_loga_1.jpg

« späť